Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zanocuj w lesie

Miło nam powitać Cię w lesie zarządzanym przez Lasy Państwowe.

To obszar, na którym możesz biwakować.

Zanim oddasz się relaksowi na łonie natury, przeczytaj, proszę, zasady korzystania

z udostępnionych na ten cel terenów.

Ufamy, że pozostawisz to miejsce bez śladu swojej obecności.

Nie jesteś jedynym, który korzysta z tego miejsca.

Miłego obcowania z lasem!

Udostępnione obszary:

Obszar l . „Przy Zielonej Kuźni”- w terenie obszar ograniczony jest drogą z miejscowości Ogorzele do miejscowości Trzechel, drogą z miejscowości Trzechel do miejscowości Czermnica, drogą z miejscowości Czermnica do drogi do miejscowości Ogorzele.

Obszar 2. „Przy Wąskim Asfalcie”- w terenie obszar ograniczony jest drogą z miejscowości Wierzbięcin do miejscowości Nowogard, drogą nr 106 z miejscowości Nowogard przez miejscowość Sąpolnica do miejscowości Ostrzyca, drogą z miejscowości Ostrzyca do drogi do miejscowości Wierzbięcin.

Obszar 3. „Przy Jeziorze Lechickim”- w terenie obszar ograniczony jest drogą z miejscowości Maciejewo do miejscowości Mosty przez miejscowość Pogrzymie do miejscowości Jarosławki, drogą z miejscowości Jarosławki do miejscowości Maciejewo.

Lokalizacja widoczna jest również na mapie oraz z poziomu aplikacji Mbdl android lub iPhone z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. Regulaminem korzystania z obszaru (dostępny w materiałach do pobrania na dole strony,
  2. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu. Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem,
  3. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu.
  4. Z informacjami gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Przed zgłoszeniem prosimy o kontakt w celu upewnienia się czy w danym obszarze nie są prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu!

Informację o planowanych pracach gospodarczych, uzyskasz od koordynatora programu "Zanocuj w lesie",

  1. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów (dostępny w materiałach do pobrania na dole strony) i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Pobyt można zgłosić mailowo na adres nadleśnictwa nowogard@szczecin.lasy.gov.plnie później niż 2 dni robocze przed planowanym noclegiem.

Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Nadleśnictwo Nowogard przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i survival. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i survivalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Informujemy, że decyzją Nadleśniczego na obszarach objętych programem "Znocuj
w lesie" na terenie Nadleśnictwa Nowogard nie ma możliwości używania kuchenek gazowych.

Koordynatorzy programu w nadleśnictwie:
Izabela Rast, nr tel. 91 392 06 40 wew. 333
Leszek Budkowski nr tel. 91 392 06 40 wew. 219 lub 887 037 140
Marcin Żołna,
nr tel. 91 392 06 40 wew. 220 lub 887 037 125

e-mail nowogard@szczecin.lasy.gov.pl