Lista aktualności Lista aktualności

Czy znasz las ?

Wiedza o lesie jest bardzo rozległa. Przekonali się o tym uczestnicy konkursu zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Nowogardzie przy pomocy Nadleśnictwa Nowogard.

Do udziału w konkursie zgłosiły się cztery szkoły z terenu gminy Nowogard. W zależności od ilości klas trzecich w danej jednostce pojawiło się od jednego do trzech reprezentantów szkoły. Pytania z zakresu wiedzy o lesie dotyczyły świata roślin i zwierząt. Znalazły się wśród nich nazwy krzewów, drzew, roślin runa leśnego oraz ptaków i ssaków zamieszkujących polskie lasy. Nie zabrakło również zagadnień związanych  z ochroną przyrody i lasów oraz zwykłych reakcji i postępowania podczas pobytu w lesie. Pytania w formie testu wyboru, pytania otwarte i zamknięte, praca z okazami naturalnymi  i głosami zwierząt. Pełna różnorodność, tak w formie, jak i treści.

Na podium (I, dwa x II i III miejsce) stanęli przedstawiciele każdej ze szkół. Był to bardzo miły i pocieszający akcent. Nie było przegranych. Szkoły, opiekunowie i uczniowie trzymają poziom.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok.